Gminny Ośrodek Kultury

Aktualnie, lokalne centrum dbające o lokalne tradycje i edukację artystyczną miejscowej społeczności. Niegdyś – ulubiona karczma Włodzimierza Ilicza Lenina i muzeum poświęcone rewolucjoniście.

Poroniński Gminny Ośrodek Kultury prowadzi szereg zajęć mających na celu upowszechnianie i rozwój regionalnej kultury, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Są to m.in. lekcje gry na instrumentach ludowych, śpiewu, malarstwa, grafiki oraz treningi różnorodnych dyscyplin sportowych. W świetlicy otwartej dla wszystkich można poczytać książki i czasopisma, a także zagrać w gry planszowe i ping-ponga.

W ramach ośrodka działają również organizacje zrzeszające lokalnych artystów i twórców ludowych. Specjalnie z myślą o turystach GOK organizuje wystawy – rękodzieła, fotografii, malarstwa na szkle czy obrazów stworzonych przez dzieci – oraz szereg imprez kulturalnych, np. „Konkurs Potraw Regionalnych dla Gospodyń i Karczm” i „Dzień Misia, Miodu i Bartników”.

Ośrodek kultury powołano w Poroninie w 1991 roku. Wcześniej w jego siedzibie funkcjonował zajazd, a od 1947 r. Muzeum Lenina. Na przyległym placu stał jego 3-tonowy pomnik z brązu. Władimir Iljicz Uljanow razem z żoną Nadią Krupską przebywał w Tatrach dwukrotnie, w latach 1913-14 i podobno lubił bywać we wspominanej wyżej karczmie.

Dodaj opinię

Lokalne centrum dbające o tradycyjne dla regionu rzemiosła artystyczne, krzewienie i popularyzację miejscowej twórczości. Gminny Ośrodek Kultury organizuje szereg wystaw, występów oraz warsztatów. Z jego aktualną siedzibą wiąże się historyczna anegdota. Zabytkowy budyneczek był niegdyś popularną karczmą, a częstym gościem tawerny miał być Włodzimierz Lenin.

Gminny Ośrodek Kultury adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Gminny Ośrodek Kultury, zobacz gdzie w Poroninie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Gminny Ośrodek Kultury.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Gminny Ośrodek Kultury opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij