Kaplica Miłosierdzia Bożego

Zaadaptowany na potrzeby wiernych niedokończony dom mieszkalny wraz z pomieszczeniami gospodarczymi. Wykupiony przez parafię w Poroninie w latach '80, stał się piękną, bogato zdobioną kaplicą. Nietypowy, ewidentnie niesakralny kształt budynku sprawia, że niecodzienny jest również plan tego niewielkiego kościółka.

Z zewnątrz jedynie wieżyczka z blaszanym krzyżem świadczy, że jest to obiekt poświęcony Bogu. We wnętrzu dominuje gustowne drewno, zdobiące sufit i ściany. Z tego samego materiału wykonano większość przedmiotów w kaplicy – świeczniki, ambonę, ołtarz, ławki... W wielu miejscach wyryto motywy góralskie oraz tatrzańskie. Ściany zdobią również kunsztowne malowidła, freski oraz obrazy na szkle przedstawiające Matkę Boską oraz świętych. Wszystkie dzieła są autorstwa lokalnych artystów i twórców.

Kaplica Miłosierdzia Bożego w Białym Dunajcu stanowi interesujący przykład nietypowej architektury sakralnej.

Dodaj opinię

Ciekawy przykład nietypowego budownictwa sakralnego - kaplica Miłosierdzia Bożego powstała w 1989 roku w niedokończonym domu mieszkalnym. Z zewnątrz bodaj jedynym wyróżnikiem jest wieżyczka z krzyżem. W środku, po niezbędnych przeróbkach, urządzono tradycyjny góralski kościółek. W pięknym wyposażeniu i dekoracjach królują drewno i kunsztowne malowidła.

Kaplica Miłosierdzia Bożego adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kaplica Miłosierdzia Bożego, zobacz gdzie w Poroninie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kaplica Miłosierdzia Bożego.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kaplica Miłosierdzia Bożego opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij