Poronin - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Poronina

Poronin to niewielka wieś położona w województwie małopolskim, w pobliżu bardzo popularnego ośrodka turystycznego i stolicy Podhala - Zakopanego. Oddalona od zimowej stolicy Polski o jedyne 7 km, umożliwia bardzo dobre z nią skomunikowanie, a jednocześnie wytchnienie od tego zatłoczonego o każdej porze ośrodka. Informacje o aktualnych rozkładach i dostępnych połączeniach można znaleźć w serwisie GoEuro.pl, aby usprawnić sobie dojazd do tego miejsca.

Centralne usytuowanie na Podhalu pozwala na stosunkowo proste dotarcie do Poronina. Aby dotrzeć do Poronina z Warszawy należy pokonać około 459 km (trasą częściowo płatną), bliżej jest z Wrocławia - 362 km, Częstochowy - 239 km, Katowic - 172 km. Z północnych i centralnych partii kraju początkowa trasa prowadzi krajową 7, w okolicach Rabki Zdrój należy skierować się na trasę krajową DK47, która jest częścią popularnej wśród turystów Zakopianki łączącej Kraków z Zakopanem, przebiegającej m.in. przez Chabówkę, Nowy Targ, Szaflary, Biały Dunajec i docierającej do Poronina.

Niedaleka odległość od Zakopanego umożliwia korzystanie z wielu opcji komunikacyjnych. W mieście znajduje się węzeł kolejowy, można się tu dostać z większości dużych ośrodków miejskich w Polsce, a następnie skorzystać z oferty przewoźników lokalnych (autobusów lub busów). Prostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z bezpośredniego połączenia kolejowego z Poronina, przez który przebiega sieć kolejowa. Odjazdy i przyjazdy realizowane są m.in. na kierunkach: Kraków, Częstochowa, Warszawa, Gdynia.

Dojazd do Poronina ułatwiają liczne połączenia realizowane przez kierowców autobusów i busów. Większość z nich realizuje kurs z Zakopiańskiego Dworca Autobusowego usytuowanego przy ul. Kościuszki (Giewont Sp.j., Szwagropol, Przedsiębiorstwo Transportowe Strama, Majer Bus).

rozwiń
Poronin - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij